Gaz Metan a remizat spectaculos cu CS Mioveni 3-3 | VEZI golurile

793

Gaz Metan a remizat spectaculos 3-3 cu CS Mioveni după o partidă cu şase goluri şi trei lovituri de pedeapsă.

Gaziştii au deschis scorul în minutul 5 prin Ciprian Petre însă Năstăsie a egalat cu capul după doar patru minute. Acelaşi Ciprian Petre şi-a dus echipa în avantaj două minute mai târziu după ce a pătruns în careu a driblat un adversar şi a marcat cu un şut fără speranţă pentru portarul advers.

Replica a venit tot de la Năstăsie care a înscris din foarfecă în minutul 24 după un corner de pe partea dreaptă. În debutul reprizei secunde, CS Mioveni a obţinut o lovitură de pedeapsă transformată tot de Năstăsie. Egalarea a venit în minutul 90 tot din penalty acordat în urma unui henţ în careu. A executat şi transformat Azdren Llullaku. Oaspeţii puteau pleca cu toate cele trei puncte însă Georgian Honciu a ratat un penalty în al doilea minut de prelungiri.