
Biblioteca vie şi-a deschis porţile şi în acest an în municipiul Mediaş.
Consiliul Local al Tinerilor şi Primăria Mediaş a organizat cea de a VI-a ediţie a acestui proiect. Biblioteca vie a funcţionat ca una obişnuită, cititorii, au putut împrumuta o carte, cu menţiunea că acestea au fost fiinţe umane, care au intrat într-un dialog personal cu cititorul. Colega noastră Ada Gheorghe a fost prezentă la acest eveniment şi a realizat un material.
































































