
Le-au montat în decembrie, în ianuarie le vor da jos.
O firmă din Ploieşti a amplasat în mai multe zone ale oraşului, la comanda societăţii Gospodăria Comunală, indicatoare rutiere pe trotuare la o înălţime de aproximativ un metru şi jumătate. Pentru că acestea încurcă traficul pietonal, în scurt timp vor fi date jos.
Pe strada Stephan Ludwig Roth rişti să te loveşti de indicatoare rutiere amplasate la o înălţime de 1,5-1,6 metri. Acestea au fost amplasate în luna decembrie a anului trecut, iar dacă pietonii nu sunt atenţi, agaţă semnele fără nicio problemă. Mai mult, dacă stau mai multe persoane în faţa lor, acestea nici nu se mai văd. Reprezentanţii municipalităţii spun că indicatoarele nu sunt în regulă şi că acestea vor fi date jos, iar ulterior remontate.
































































