
După o săptămână de pauză, baschetbaliştii Gazului Metan joacă vineri pe teren propriu cu Universitatea Cluj.
Iniţial confruntarea fost programată pentru ziua de sâmbătă, iar ulterior părţile au convenit să se dispute o zi mai devreme. Pentru formaţia lui Ovidiu Teleabă nu există decât varianta victoriei, în condiţiile în care clujenii au pierdut toate cele şase partide disputate până în prezent în Liga Naţională de Baschet. Cele două combatante s-au mai întâlnit la Mediaş înainte de startul noului sezon, în cadrul unor partide de pregătire. Ambele confruntări au fost câştigate la momentul respective de către gruparea de pe Târnava Mare.































































