Acasă Nova TV

Naşii Gazului: Pandurii au câştigat cu 2-0 la Mediaş | VIDEO ŞI DECLARAŢII

36

gaz-medias-panduriiGaz Metan a pierdut prima partidă pe teren propriu din acest sezon şi a doua consecutivă în campionat.

Formaţia lui Cristi Dulca a fost învinsă cu scorul de 2-0 de Pandurii Târgu-Jiu, echipă care i-a eliminat pe alb-negri şi din Cupa Ligii. Gaziştii au controlat prima jumătate de oră a partidei disputate pe teren propriu iar Alexandru Buziuc a avut de două ori şansa în doar cinci minute de a deschide scorul. Mai întâi în minutul 22 a reluat spectaculos peste poartă o centrare primită de la Romeo Roberto, iar apoi în minutul 25 a trimis o lovitură de cap puţin peste bara transversală a porţii lui Stanca. În minutul 35 oaspeţii au deschis scorul la prima acţiune periculoasă. Buleică a scăpat singur spre poarta lui Pleşca şi a reuşit să marcheze. În reprizla a doua, Gaz Metan a avut şansa să egaleze însă lovitura de cap a lui Dan Roman a trecut pe lângă poartă. Cu patru minute înainte de final, Valentin Creţu a atins mingea cu mâna în careul de 16 metri, centralul a dictat lovitură de pedeapsă iar Matulevicius a stabilit scorul final al întâlnirii, 2-0 pentru formaţia lui Petre Grigoraş.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!