
Groapa de nisip a dispărut, un tobogan la fel, iar un panou de baschet a apărut în imediata apropiere a hintelor, aşa arată în prezent locul de joacă pentru copii din cartierul După-Zid.
Situaţia se va schimba în luna august, atunci când acesta va fi reamenajat. Locatarii din cartierul După-Zid spun că locul de joacă pentru copii lasă de dorit în ceea ce priveşte siguranţa lor, dar şi din cauza dispariţiei gropii de nisip dar şi a unui tobogan.Pe de altă parte reprezentanţii municipalităţii spun că locul de joacă va fi reamenajat în luna august şi că acesta a avut de suferit de pe urma actelor de vandalism.































































