Acasă Nova TV

Sezon încheiat: Gaz Metan a fost surclasată de Steaua, 55-80!

45

1baschet 072Partida de luni seara din Sala ,,Mihai Viteazul’’ a fost una la discreţia gazdelor. Steaua Bucureşti a controlat jocul de la început şi până la sfârşit. A fost 18-7 la capătul primului sfert al confruntării, iar până la pauza mare avantajul a crescut la cincisprezece puncte. Nimic nu s-a schimbat nici în sfertul al treilea, câştigat tot de militari care au condus la intrarea în actul decisiv cu scorul de 61-35. Gaziştii au evoluat ceva mai bine în actul decisiv reuşind să reducă din diferenţă, însă în ultimele cinci minute de joc Steaua a turat din nou motoarele, iar diferenţa a fost refăcută. S-a încheiat în cele din urmă 80-55, o partidă care a pus punct final speranţelor alb-negri la un loc în play-off.