
Municipiul de pe Târnava Mare va găzdui la sfârșitul acestei săptămâni faza județeana a Campionatului Național de Șah.
Competiția se va desfășura sâmbătă la Liceul Teoretic Axente Sever și se adresează elevilor de la ciclul primar, gimnazial și liceal.
Concursul de șah este organizat de către Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice, Ministerul Tineretului și Sportului alături de Asociația Clubul Sportiv Elisabeta Polihroniade.
Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă despre acest subiect cu antrenorul de șah Emil Deliman.































































