Acasă Nova TV

Iulia Mărginean, medaliată cu aur la naţionale | VEZI amănunte

712

Atleţii Clubului Sportiv Şcolar Mediaş au obţinut rezultate bune la finala Campionatului Naţional de atletism.

Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Iulia Mărginean care a câştigat medalia de aur în proba de 1.500 metri. Municipiul de pe Târnava Mare a fost reprezentat la această competiţie de către un număr de 22 sportivi.

Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă despre performanţele atleţilor medieşeni cu antrenorul Vasile Herman.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.