
Atleţii Clubului Sportiv Şcolar Mediaş au obţinut rezultate bune la finala Campionatului Naţional de atletism.
Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Iulia Mărginean care a câştigat medalia de aur în proba de 1.500 metri. Municipiul de pe Târnava Mare a fost reprezentat la această competiţie de către un număr de 22 sportivi.
Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă despre performanţele atleţilor medieşeni cu antrenorul Vasile Herman.
































































