
Noul an şcolar a început în bune condiţii şi la Liceul Teoretic ,,Axente Sever’’.
Festivitatea de deschidere a avut loc în această dimineaţă la ora 9:00 în curtea unităţii de învăţământ.
Anul şcolar 2015-2016 a început fără probleme şi la Liceul Teoretic Axente Sever. Unitatea de învăţământ şi-a schimbat managerul după ce Eugenia Muntean s-a pensionat, iar locul acesteia a fost ocupat de Anamaria Agîrbiceanu.

































































d-nelor si d-lor curtea liceului Axente Sever arata groaznic! Nu s-a gasit un cosas sa coseasca terenul de iarba si balarii?! Pacat de asa o curte frumoasa si neintretinuta!