
Anul viitor va începe în cartierul După-Zid construcţia unui garaj cu două etaje.
Acesta va fi amenajat în locaţia fostei centrale termice, care urmează să fie demolată până la sfârşitul anului în curs. Garajul multietajat va oferi între 60-80 locuri de parcare.
Aleşii locali au aprobat demolarea fostei centrale termice din cartierul După-Zid. În locul acesteia va fi construit un garaj multietajat, iar consilierii au avut de ales între trei posibile variante şi au preferat-o pe cea mai costisitoare, însă acelaşi timp care oferă un număr mai mare de locuri de parcare.































































