
Gardul viu care delimita parcul din apropierea Şcolii Generale Mihai Eminescu de strada Mihai Viteazul a fost înlocuit cu unul de lemn, spre nemulţumirea mai multor locatari din zonă. Decizia a fost luată de Serviciul Public de Ecologizare, iar explicaţia este aceea că gardul era deteriorat şi nu putea fi reabilitat.Mai mulţi locatari din zona străzii Mihai Viteazul au reclamat faptul că gardul viu din parcul situat în imediata apropiere a Şcolii Mihai Eminescu a fost înlocuit cu unul de lemn. Reprezentanţii municipalităţii spun că gardul era deteriorat şi constituia un pericol pentru copiii care se jucau în respectiva locaţie.

































































Locatie inseamna chirie.
Pe româneste se zice „… copiii care se jucau în respectivul loc…”
numai prostii face primarul Neamtu. Nu mai stiu ei cum sa-si bata joc de oameni
Pai daca si asta a costat cat a costat sensul giratoriu de pe centura atunci se explica totul.