Acasă Nova TV

„Picnic la Muzeu”, prima ediție | Imagini și impresiile participanților

335

„Picnic la Muzeu”, prima ediție | Imagini și impresiile participanților

Curtea Muzeului Municipal Mediaș găzduiește pe parcursul zilei de sâmbătă un eveniment în premieră. Intitulat „Picnic la Muzeu”, acesta le propune participanților să petreacă o zi relaxantă în aer liber, cu muzică, mâncare bună, băuturi reci, cafea de specialitate, decoruri speciale și o atmosferă plăcută.

În cadrul evenimentului este sărbătorită Ziua Internațională a Iei, iar participanții care vin îmbrăcați cu bluza tradițională românească au șansa de a câștiga premii. Special pentru copii, organizatorii au pregătit o serie de ateliere, un tobogan gonflabil, personaje animate și alte surprize.

Evenimentul „Picnic la Muzeu” este organizat de Maya Special Event Decor, în parteneriat cu Primăria Municipiului Mediaș și susținut de mai mulți sponsori.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.