
Medieșean depistat la volanul unui autoturism cu autorizația de circulație provizorie expirată
Luni, 22 iunie, în jurul orei 18:10, polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus pe Șoseaua Sibiului din municipiul Mediaș, de către un localnic în vârstă de 33 de ani.
„Din verificările efectuate de către polițiști s-a stabilit faptul că autoturismul condus de către bărbat nu este înmatriculat sau înregistrat, având autorizația de circulație provizorie expirată.
Astfel, la nivelul Poliției Municipiului Mediaș, s-a deschis un dosar de cercetare penală care vizează săvârșirea infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat” spune Ana Mureșan, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Foto: arhivă
































































