Acasă Nova TV

Fermierii și transportatorii din județ au reluat protestele | VIDEO

189

Fermierii și transportatorii din județ au reluat protestele.

Fermierii și transportatorii din judeţul Sibiu au reluat marți protestele. După mai multe zile de liniște, aceștia au ieșit din nou în stradă și au participat la un marș autorizat prin municipiul Sibiu.

Zeci de tractoare, camioane, dar şi autoturisme, s-au deplasat cu viteză redusă pe două trasee aprobate în prealabil. Participanții spun că nu vor renunța la acțiuni până în momentul în care solicitările lor nu își vor găsi o rezolvare favorabilă.

Cele mai importante revendicări ale protestatarilor vizează restricţionarea totală a importurilor de cereale din Ucraina, acordarea subvenţiilor APIA aferente anului 2023 în regim de urgenţă și reglementarea poliţelor RCA.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.