
Acțiune preventivă pe linia consumului de alcool și droguri la volan.
Polițiștii rutieri împreună cu reprezentanți din cadrul Agenției Naționale Antidrog, au acționat într-un interval de opt ore pe principalele drumuri din județ. Scopul a fost reducerea riscului rutier, prin depistarea conducătorilor auto aflați sub influența băuturilor alcoolice sau a substanțelor psihoactive.
În urma activităţilor desfăşurate au fost efectuate 861 de testări cu aparatul etilotest și 14 testări cu aparatul DrugTest, fiind controlate peste 950 de autovehicule.
































































