
Radiografia unui an de excepție pentru atleții medieșeni
Anul 2022 a fost unul foarte bun pentru atleții de la Clubul Sportiv Școlar Mediaș, din punct de vedere al rezultatelor obținute. Aceștia au obținut zeci de medalii la competiții naționale și internaționale. Printre remarcații anului se numără Iulia Mărginean și Alexandra Hudea, ambele sportive reușind performanțe remarcabile.
Antrenorul Vasile Herman a fost invitatul emisiunii Mediaș 120 și a făcut bilanțul anului 2022 pentru atleții medieșeni.
































































