
Bărbat din Șmig depistat băut la volan în Mediaș.
Un bărbat din Șmig a fost depistat băut la volan de Sfânta Maria pe raza municipiului Mediaș. Acesta a fost oprit de polițiști pe strada Gheorghe Lazăr în dimineața zilei de 15 august.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a indicat o alcooolemie de 0,41 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat. Acesta este în prezent cercetat penal pentru conducere sub influența alcoolului.

































































