
O fetiță de 4 ani a căzut în râul Cibin.
Incidentul s-a petrecut marți seara pe strada Orzului din municipiul Sibiu. ISU Sibiu a intervenit de urgență cu două echipaje de pompieri militari, cu barca pneumatică și un echipaj SMURD pentru salvarea unui copil căzut în râul Cibin.
,,La fața locului s-au mobilizat gradual un număr de 20 de pompieri militari, două autospeciale de stingere, o autospecială SMURD, un autocamion de intervenție cu barca pneumatică de salvare. Din informațiile primite până în momentul de față, fetița a căzut accidental în timp ce se juca cu alți copii pe malul apei” spune Alina Voina, Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu.
Știre în curs de actualizare.
































































Daca-mi spune cineva ce cautau acolo autospecialele de stingere a incendiilor, ii dau o lada de bere.