
Un șofer 0,84 alcoolemie a acroșat o autospecială de poliție în trafic
La data de 27 februarie, în jurul orei 11.00, în timp ce conducea un autoturism în Piața Unirii din municipiul Sibiu, pe banda 1 dinspre Bulevardul Victoriei spre Calea Dumbrăvii, un sibian în vârstă de 68 de ani nu s-a asigurat la trecerea pe banda 2 și a intrat în coliziune cu o autospecială aparținând Biroului Rutier Sibiu, condusă regulamentar.
„Evenimentul s-a soldat cu pagube materiale. Testarea alcoolscopică a conducătorului auto a indicat o valoare de 0,84 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind însoțit la o unitate medicală unde i s-au recoltat probe biologice.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii incidentului în vederea aplicării măsurilor legale în consecință” spune Elena Welter, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Foto: arhivă































































