
Motociclist rănit | A intrat în coliziune cu autoturismul din fața sa.
Vineri după-amiază, polițiștii rutieri au intervenit la un accident produs pe DN 1, în localitatea Arpașu de Jos. Un motociclist a intrat în coliziune cu un autoturism.
„În timp ce conducea o motocicletă spre Brașov, un motociclist în vârstă de 44 de ani, cetățean străin, nu a păstrat distanța de siguranță și a intrat în coliziune cu autoturismul condus în fața sa de către un bărbat în vârstă de 50 de ani, din județul Prahova. Motociclistul a suferit vătămări corporale și a fost transportat la spital conștient” a declarat Elena Welter, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Un echipaj SMURD cu medic a intervenit de urgență pe DN 1, în localitatea Arpașu de Jos la un accident rutier în care au fost implicate o motocicletă și un autoturism.
„Motociclistul în vârstă de 44 de ani a suferit un traumatism abdominal. Acesta a fost transportat la UPU Sibiu conștient” spune Raluca Marcu, Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu.
































































