
Mediaș 120 | Vizită la Centrul Social Comunitar de Agrement și Sport.
Centrul Social Comunitar de Agrement și Sport este aproape finalizat. Lucrările de pe strada Sticlei sunt într-un stadiu avansat și vor fi gata în vara acestui an. În cadrul imobilului se vor amenaja la primul nivel o sală de sport, la al doilea o sală multifuncțională, iar pe acoperișul terasă al clădirii se va amenaja un teren multisport.
Primarul Gheorghe Roman, directori ai unităților de învățământ din oraș, dar și reprezentanți ai elevilor au vizitat vineri centrul de pe strada Sticlei și au discutat despre cum și cu ce își doresc aceștia să doteze clădirea, astfel încât să vină în întâmpinarea nevoilor unui număr cât mai mare de tineri.
Proiectul „Centru Social Comunitar de Agrement și Sport” beneficiază de finanțare din fonduri europene nerambursabile prin Programul Operațional Regional (POR).
