
Andrei și Mihai Toma concurează la Norway Open.
Sportivii Clubului Ippon Mediaș se află în acest sfârșit de săptămână în Norvegia. Andrei și Mihai Toma se numără printre participanții la Open-ul Norvegiei la karate. Acesta se va desfășura în perioada 12-14 aprilie la Lillestrom, o localitate aflată la 10 kilometri de capitala Oslo.
Karatiștii medieșeni vor participa la Kumite juniori și seniori, individual și echipe. Norway Open va reuni la start sportivi din 10 țări europene. Este vorba despre Belgia, Danemarca, Marea Britania, Irlanda, Italia, Norvegia, România, Scoția, Suedia și Ucraina.
Foto: Facebook|Consiliul Județean Sibiu
































































