
Sărbătorim românește de Dragobete | Eveniment la Muzeul municipal Mediaș.
„Sărbătorim românește de Dragobete”. Sub acest generic, Muzeul Municipal Mediaș va găzdui joi un eveniment dedicat sărbătorii tradiționale de Dragobete. Vor participa elevii clasei a III-a B de la Școala Gimnazială Constantin Ioan Motaș coordonați de profesorul Gabriela Pădurean.
Aceștia vor prezenta un program artistic cu poezii și cântece dedicate evenimentului.

































































