Acasă Nova TV

Cicliștii medieșeni pe podium la Cluj Napoca | Foto

285

Cicliștii medieșeni pe podium la Cluj Napoca.

La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc Cluj Winter Race, etapa cu numărul patru din Cupa României la Ciclocros, dar și un concurs de Mountain Bike, ambele desfășurate la Cluj-Napoca.

La Ciclocros, Miruna Măda a câștigat locul 1 la categoria junioare, demonstrând încă o dată că se află în topul celor mai bune cicliste din România la categoria sa de vârstă. De asemenea, David Doroga a urcat pe podium la categoria U 23, obținând locul 3, iar Orbán Balázs a ocupat locul 3 la categoria cadeți. În cadrul aceleiași competiții, Ianis Pîntea a terminat pe locul 4 la categoria copii 9-10 ani.

La concursul de Mountain Bike, Andrei Feșteu a ocupat locul 1 la categoria 7-8 ani, iar David Feșteu a ocupat locul 7 la general la categoria 11-12 ani, concurând la open.

Articolul precedentUn șofer a intrat cu mașina în zidul unui imobil după ce i s-a făcut rău la volan | Foto
Articolul următorMediaș 120 | Cioburi de oglindă | Maia Morgenstern pe scena teatrului medieșean

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!