
Un bărbat oprit de polițiști pe DJ 106 le-a prezentat polițiștilor un permis fals.
La data de 10 martie, în jurul orei 16:30, pe DJ 106, în afara localității Brădeni, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Agnita au oprit pentru control un autoturism condus de către un bărbat în vârstă de 37 de ani, din Agnita.
Pentru verificarea documentelor bărbatul le-a înmânat polițiștilor un permis de conducere eliberat de autorități străine, în urma analizei documentului rezultând indicii care să conducă spre ipoteza că ar fi vorba despre un permis de conducere fals.
În cauză, la nivelul Poliției Orașului Agnita, s-a deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis, fals material în înscrisuri oficiale, respectiv uz de fals.






























































