Gaz Metan merge mai departe în Cupa României

252

Gaz Metan merge mai departe în Cupa României.

Gaz Metan s-a calificat în optimile Cupei României. Alb-negrii au învins Concordia Chiajna cu scorul de 1-0, într-o partidă disputată miercuri după-amiază în deplasare.

Alb-negrii au început partida de la Chiajna în formula Alexandru Buzbuchi, Mihai Velisar, Yuri Matias, Patricio Matricardi, Gabriel de Moura, Francisco Junior, Bryan Alceus, Nasser Chamed, Ronaldo Deaconu, Dragoș Iancu și Vlad Morar. Jocul a fost unul echilibrat, iar la finalul timpului regulamentar scorul înregistrat pe tabela de marcaj a fost 0-0.

Singurul gol al confruntării a fost reușit de fundașul Yuri Matias în minutul 112 al prelungirilor. Acesta a marcat cu o lovitură de cap după un corner. Următorul joc oficial pentru alb-negrii va fi luni în campionat, atunci când vor primi la Mediaș vizita lui Sepsi Sfântu Gheorghe.