Eșec la limită pentru Gaz Metan la Craiova | Nasser Chamed a ratat un penalty

185

Eșec la limită pentru Gaz Metan la Craiova.

Alb-negrii au fost învinși cu scorul de 1-0 de Universitatea Craiova. Singurul gol al partidei a fost marcat de Ștefan Baiaram în debutul reprizei secunde. De partea cealaltă, gaziștii au avut gol anulat pentru off-side marcat de Christian Irobiso și au ratat o lovitură de pedeapsă în finalul jocului prin Nasser Chamed.

Universitatea Craiova a avut prima ocazie în minutul 25, atunci când George Cîmpanu a executat o lovitură de colț iar mingea atinsă cu capul de Gustavo Vagenin a trecut puțin pe lângă poarta lui Octavian Vîlceanu. În minutul 38 Matteo Fedele a preluat o minge în careul de 16 metri și a șutat pe lângă poartă. În ultimul minut al primei reprize șutul lui Nicușor Bancu nu i-a pus probleme portarului Gazului.

Formația gazdă a început în atac repriza secundă iar în minutul 47 șutul lui Nicușor Bancu a trecut puțin peste transversala porții. Peste alte trei minute, George Cîmpanu a șutat pe lângă poartă. Golul a venit în minutul 55. Gustavo Vagenin a așezat bine mingea în interiorul careului de 16 metri pentru Ștefan Baiaram, iar acesta a marcat. VEZI GOLUL AICI

În minutul 66, Gaz Metan a avut o șansă uriașă de egalare. Ronaldo Deaconu a executat o lovitură de la colțul terenului, Yuri Matias a trimis mingea cu capul, George Cîmpanu a respins în bară, iar balonul a sărit apoi în brațele lui Mirko Pigliacelli. VEZI FAZA AICI

Peste trei minute, Christian Irobiso a trimis mingea în poartă după o centrare a lui Mihai Velisar, dar golul a fost anulat pentru off-side. În minutul 79 Vladimir Screciu l-a faultat pe Adama Sarr în careul de 16 metri iar centralul a indicat punctul cu var. VEZI FAZA PENALTY-ULUI
A executat Nasser Chamed, însă portarul Craiovei a reușit să apere lovitura de pedeapsă. VEZI RATAREA AICI

Gaziștii au terminat meciul în zece oameni după ce în minutul 88 Diogo Izata a fost eliminat după o intrare la Alexandru Mateiu.