Echipa feminină a Gazului Metan a încheiat campionatul cu o victorie clară | VIDEO

662

Echipa feminină a Gazului Metan a încheiat campionatul cu o victorie clară.

Echipa feminină a Gazului Metan a învins Colțea 1920 Brașov cu scorul de 5-1, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul 3 a Ligii de Junioare U15. Mirabela Trofin și Patricia Șerban au marcat fiecare câte un gol în prima repriză și au stabilit scorul pauzei. În actul secund, Patricia Șerban a reușit dubla, iar Ștefania Rîșnoveanu a înscris pentru 4-0. Formația vizitatoare a redus din diferență, iar Mirabela Trofin a stabilit scorul final al întâlnirii, 5-1.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan a rămas pe locul 2 în seria a 5-a cu 7 puncte acumulate, la fel ca și ocupanta primei poziții, FC Hermannstadt, dar cu un golaveraj inferior.

Foto&Video: Facebook|Gaz Metan Mediaș