Gaz Metan remiză cu FC Argeș după ce oaspeții au marcat în ultimul minut | VIDEO

195
gaz fc argeș

Gaz Metan nu a reușit decât un egal cu FC Argeș după ce a primit gol din penalty în ultimul minut al prelungirilor. Meciul a fost primul din etapa a 5-a din Play-Out Liga 1

Cu antrenorul Mihai Teja în tribună, datorită eliminării din meciul cu Hermannstadt, Gaz Metan a oferit vineri un meci sărac în ocazii la poarta piteștenilor, defensiva fiind principalala preocupare. Oaspeții au dominat teritorial și au avut mai multe oportunități dar fără ocazii clare de gol.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 23 atunci când Ronaldo Deaconu, după o acțiune personală a șutat cu stângul din 16 metri, la colțul scurt. (VEZI GOLUL AICI!)

FC Argeș a reușit egalarea din penalty, în minutul 92. Baco a primit un șut în mână, în careul de 16 metri, henț clar și lovitură de pedeapsă. (VEZI FAZA AICI!) A executat Malele și a înscris, stabilind scorul final al partidei, 1-1. (VEZI GOLUL AICI!)

Mai trebuie menționat că Răzvan Pleșca a absolvit astăzi meciul cu numărul 300 în Liga 1.