Gaz Metan a pierdut cu 2-1 amicalul cu CFR Cluj

161

Gaz Metan a pierdut cu 2-1 amicalul cu CFR Cluj.

Gaz Metan a pierdut cu scorul de 2-1 partida de verificare disputată sâmbătă după-amiază în deplasare cu CFR Cluj.

Primul 11 trimis în teren de Tehnicianul Mihai Teja a fost Alexandru Buzbuchi în poartă, Mihai Butean, Yuri Matias, Ionuț Larie, Răzvan Horj și Mihai Velisar pe linia de fund, Gabriel de Moura, Francisco Junior și Ronaldo Deaconu în linia de mijloc, respective Ze Manuel și Vlad Morar în atac.

Alb-negrii au deschis scorul în minutul 23 prin fundașul Ionuț Larie, iar CFR a egalat cu cinci minute înainte de pauză după reușita lui Gabriel Debeljuh. Scorul final al întâlnirii a fost stabilit de Ciprian Deac în minutul 62.

Următorul joc oficial pentru Gaz Metan este programat vineri seara de la ora 20:30, atunci când formația lui Mihai Teja va întâlni pe teren propriu Astra Giurgiu.