Hermannstadt și Gaz Metan și-au împărțit punctele la fel ca în tur | VIDEO Remiză în derby-ul județului Sibiu

231
hermannstadt și gaz metan

FC Hermannstadt și Gaz Metan Mediaș au încheiat la egalitate, scor 1-1, în derby-ul județului Sibiu.

Partida, contând pentru etapa a 21-a, s-a desfășurat la Mediaș și a fost una foarte disputată, cu ocazii mai multe de partea Gazului. Valente și Deaconu au avut cele mai bune situații de a înscrie.

Sibienii au deschis scorul în minutul 57 atunci când Mayoral l-a deposedat foarte ușor pe Yuri, ultimul fundaș al Gazului, a scăpat singur cu portarul Pleșca și a înscris pe lângă acesta, în colțul lung. (VEZI GOLUL AICI!)

Gaz Metan a reușit egalarea în minutul 72, grație unui șut de excepție din afara carelui de 16 metri, sub transversală, a lui Nasser Chamed. (VEZI GOLUL AICI!)

În urma acestui rezultat Gaz Metan rămâne pe locul 10 în clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte, iar Hermannstadt urcă pe 14 cu cele 18 puncte acumulate.

În etapa viitoare Gaz Metan va juca pe teren propriu cu Chindia Târgoviște. (Foto: digisport.ro)