Gaz Metan învinsă clar de FC Botoșani la Mediaș | Golurile

288
Gaz Metan întâlnește FC Botoșani în primul meci pe teren propriu după reluarea campionatului de Liga 1.

Gaz Metan a fost învinsă de FC Botoșani în primul meci pe teren propriu după reluarea campionatului de Liga 1.

Meciul din a cincea etapă a play-off-ului, a fost arbitrat de Horațiu Feșnic. Înaintea acestui meci, Gaz Metan și FC Botoșani erau singurele formații din play-off care n-au reușit să câștige niciun meci până în acest moment.

Gaz Metan a început în formula: R. Pleşca – M. Butean, M. Constantin, R. Popa, Gabriel Moura – B. Fofana L. Droppa – S. Ciocan, N. Chamed M. Velisar, A. Popa – S. Buș. Antrenor Dusan Uhrin

FC Botoșani a început în formula: E. Pap – A. Țigănașu, A. Şeroni, A. Chindriş, D. Haruţ – E. Florescu, E. Papa – H. Keyta, A. Carlone, R. Ofosu – M. Dugandžić. Antrenor Marius Croitoru

MINUTUL 15 GOL BOTOȘANI: Ofosu trece ușor de De Moura, pe partea dreaptă, pasează în careu, iar Duganzic liber, deschide scorul. VEZI GOLUL AICI!

MINUTUL 32 IESE SERGIU BUȘ: Pierdere mare pentru Duşan Uhrin. Buş s-a accidentat şi este înlocuit cu Ely Fernandes.

MINUTUL 35 GOL BOTOȘANI: Keyta pătrunde în careu, pe partea stângă, trece de Popa și șutează frumos, la colțul lung, pentru 2-0. VEZI GOLUL AICI!

SCOR FINAL 0:2 după o repriză a doua în care Gazu nu a avut nicio ocazie de gol. O evoluție slabă a trupei lui Dusan Uhrin.