Puncte de aur | Gaz Metan a învins Sepsi în deplasare

412
Gaz Metan a învins în deplasare Sepsi Sfântu Gheorghe

Gaz Metan a învins în deplasare Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0 într-un meci contând pentru etapa a 16-a din Liga 1.

Partida, desfășurată duminică după amiaza a fost una cu foarte multe ocazii de ambele părți. Gazu a fost aproape să înscrie în poarta lui Sepsi chiar în minutul 6, când Ely Fernandes a ratat singur cu portarul.

Gazdele au cerut penalty la un henț clar al lui Fofana în careul de 6 metri, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Unicul gol a partidei a fost realizat de Darius Olaru în minutul 83. Ely a șutat puternic cu stângul, din interiorul careului de 16 metri, portarul a respins în față de unde Olaru, pe fază, a trimis în poartă. VEZI GOLUL AICI!

În urma acestui rezultat Gaz Metan adună 26 de puncte și își consolidează poziția de play-off în clasamentul Ligii 1. Urmează partida de gală, din Spania, cu Real Valladolid.