Gaz Metan învinge FCSB cu 4:0 | Vezi toate golurile

748
gol darius olaru in gaz metan fcsb

Gaz Metan a întâlnit pe teren propriu FCSB.

Partida pe care alb-negrii au disputat-o pe teren propriu a contat pentru etapa cu numărul șapte a Ligii întâi.

Gaz Metan a început în formula Răzvan Pleșca, Romeo Roberto, Ionuț Larie, Mihai Velisar, Fofana Boubacar, Lukas Droppa, Ely Fernandes, Darius Olaru, Dumitru Cardoso și Sergiu Buș.

FCSB a început în formula Andrei Vlad – Aristeidis Soleidis, Bozhidar Chorbasdzhiyski, Iulian Cristea, Belu Iordache – Ionuț Vână, Mihai Pintilii, Răzvan Oaidă – Diogo Salomao, Thierry Moutinho, Mihai Roman.

MINUTUL 8 OCAZIE FCSB: Moutinho îi pasează perfect lui Salomao, însă lusitanul luftează din câțiva metri după care apărătorii Gazului blochează.

MINUTUL 10 OCAZIE URIAȘĂ GAZ METAN: Cea mai mare ocazie a meciului aparține lui Sergiu Buș care ratează singur cu portarul oaspeților. Andrei Vlad are intervenție fantastică și respinge. (VEZI AICI OCAZIA LUI SERGIU)

MINUTUL 17 GOOOL Gaz Metan: Marius Constantin a executat în forţă o lovitură liberă de la mare distanță, portarul Vlad a scăpat mingea în faţă, iar Darius Olaru a marcat împotriva echipei de la care este împrumutat. (VEZI AICI GOLUL LUI DARIUS)

MINUTUL 22 PENALTY NEACORDAT PENTRU GAZ METAN: Medieșenii au cerut penalty după ce Dumitru Cardoso a cazut în urma unui duel cu Iulian Cristea. Marius Avram a considerat că acesta a simulat și i-a arătat cartonașul galben deși la reluare s-a văzut clar lovitura primită de jucătorul lui Gaz Metan.

MINUTUL 37 OCAZIE URIAȘĂ FCSB: După o acțiune a lui Salomao, în urma unui carambol, mingea a lovit bara transversală a porții apărate de Pleșca.

MINUTUL 45 OCAZIE MONUMENTALĂ GAZ METAN: Acțiune superbă a lui Roberto Romeo pe partea dreaptă, acesta centrează în fața porții, însă Sergiu Buș din numai trei metri a ratat cu poarta goală.

PAUZĂ: Gaz Metan – FCSB 1:0

MINUTUL 48 OCAZIE MARE GAZ METAN: Dumitru Cardoso a reluat cu capul în bară.

MINUTUL 56 PENALTY PENTRU GAZ METAN: Portarul Bălgrădean, intrat pe finalul primei reprize, greșește grav, Sergiu Buș este atent preia mingea dar este faultat de goalkeeper-ul FCSB-ului (VEZI FAULTUL). Arbitrul Avram dictează penalty iar Marius Constantin a transformat sigur (VEZI GOLUL).

MINUTUL 64 PENALTY PENTRU GAZ METAN: Acțiune pe partea dreaptă a Gazului urmată de o centrare în careu unde Cristea îl faultează clar pe Sergiu Buș iar arbitrul Avram dictează 11m și îl elimină pe Cristea (VEZI FAZA). A executat precis Dumitru Cardoso pentru 3-0 (VEZI GOLUL).

MINUTUL 75 ÎNCĂ O ELIMINARE LA FCSB: Al doilea cartonaş galben pentru Chorbadzhiyski şi FCSB rămâne fără ambii fundaşi centrali.

MINUTUL 85 GOL GAZ METAN: Mihai Velisar ia o acțiune pe cont propriu de la aprox. 35m lateral stânga, trece excelent de trei jucători și îl execută pe Bălgrădean cu un șut imparabil din interiorul careului de 16m (VEZI CEL MAI FRUMOS GOL AL MECIULUI)

FINAL DE MECI: GAZ METAN – FCSB 4:0