Victorie pentru Gaz Metan în cantonamentul din Spania

238

Gaz Metan Mediaș a obținut o nouă victorie în cantonamentul din Spania. Marți seara medieșenii au învins cu 2-0 Lincoln Red Imps, campioana Gibraltarului.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 6 prin Nasser Chamed iar în minutul 15 și-a dublat avantajul după o lovitura de pedeapsă transformată de Ely Fernandes. Acesta a fost de altfel și scorul final al întâlnirii care a reușit a doua victorie în cantonamentul din Spania.

Tehnicianul Edi Iordănescu a trimis în teren următorul unsprezece: Ricardo Batista – Marian Pleașcă, Răzvan Popa, Ionuț Larie, Răzvan Trif, Romeo Roberto – Lukas Droppa, Stephan Drăghici, Sergiu Ciocan, Nasser Chamed – Ely Fernandes.

În repriza adoua au mai jucat Valentin Crețu, Marius Constantin, Mite Cikarski, Neluț Roșu, Darius Olaru, Bogdan Jica și Dănuț Micula.

Gaz Metan va disputa următoarea partidă de verificare joi seara în compania formației britanice Charlton Athletic.