Delegația Mediașului la UFA primită la sediul Primăriei

266
Delegația

Delegația Mediașului a făcut o figură frumoasă la Jocurile Internaționale ale Copiilor din Rusia.

Cea mai bună performanță a fost reușită de atleta Iulia Mărginean, care a obținut medalia de aur în proba de 800 metri. Delegația care a reprezentat Mediașul la Jocurile Internaționale ale Copiilor din Rusia, a fost primită marți la sediul primăriei.

Sportivii medieșenii au reușit rezultate bune și foarte bune la competiția desfășurată în orașul UFA. Astfel, Iulia Mărginean a câștiga cursa de 800 metri, Alexandra Hudea a terminat pe locul șapte, iar în proba de 1.500 de metri, atletul Bogdan Banciu a concurat în finala B și a încheiat cursa pe locul 6, în timp ce Alexandru Oroian a venit pe locul 10. De asemenea, Mihai Baciu a terminat concursul de aruncarea greutății pe locul al șaselea, iar echipa de baschet s-a clasat pe locul 9 din 20 echipe participante.

Conducerea municipalității spune că va susține în continuare participarea sportivilor la această competiție internațională de tradiție.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!