CSM Mediaș a pierdut și meciul doi cu Phoenix Galați | Urmează confruntarea cu CSM Târgu-Mureș

68
CSM Mediaș a pierdut

CSM Mediaș a pierdut și a doua confruntare cu Phoenix Galați.

Formația pregătită de Mihai Popa și Dan Popa, a fost învinsă luni seara în Sala Sporturilor cu scorul de 79-59. În urma acestui rezultat, medieșenii vor juca pentru locurile 11-12 în compania formației CSM Târgu-Mureș.

CSM Mediaș a început slab partida disputată luni seara pe teren propriu și a fost condusă cu 25-12 după zece minute de joc. Tot oaspeții au câștigat apoi la limită și sfertul al doilea. Medieșenii au recuperat șase puncte din ecart în sfertul al treilea și l-au pierdut apoi pe ultimul, iar partida s-a încheiat cu victoria clară a formației din Galați.

Pentru CSM Mediaș urmează confruntarea pentru locurile 11-12 cu CSM Târgu-Mureș. Prima partidă este programată sâmbătă de la ora 18:00 în municipiul de pe Târnava Mare.