Acasă Nova TV

188 participanţi la ediţia a treia a Cupei Costel Totan la tenis de masă

465
Cupei Costel Totan la tenis de masă

Municipiul Mediaș a găzduit cea de-a treia ediţie a Cupei Costel Totan la tenis de masă.

Aceasta a avut loc în perioada 3-5 mai în Sala Sporturilor din cartierul Vitrometan şi s-a bucurat de o participare numeroasă.

Cupa Costel Totan la tenis de masă s-a adresat copiilor cu vârste cuprinse între 8 și 15 ani, precum și amatorilor, profesioniștilor și categoriei open. În total numărul participanţilor a fost de 188.

Cea mai disputată a fost categoria Master, acolo unde medieşeanca Andreea Dragoman s-a clasat pe poziţia a treia, locul al doilea a fost ocupat de Maestrul emerit al sportului, Simon Csaba, iar locul întâi a fost câştigat de Dan Daniel, Antrenorul jucător de la CSM Mediaş.

Organizatorii Cupei Costel Totan la tenis de masă au fost Clubul Sportiv Municipal Mediaș, EMI TT & Gewo-tt Romania și Clubul Sportiv Romgaz.