Gaz Metan învinge FC Botoșani

Gaz Metan a întâlnit FC Botoșani, în runda cu numărul 4 a play-out-ului.

Tehnicianul Edward Iordănescu a început în formula Răzvan Pleșca, Romeo Roberto, Ionuț Larie, Marius Constantin, Sorin Bușu, Fofana Boubacar, Luis Aurelio, David Caiado, Nasser Chamed, Darius Olaru și Mario Rondon.

FC Botoșani a început în formula Martin Fraisl, Andrei Patache, George Miron, Andrei Burcă, Aristeidis Soleidis, Răzvan Oaidă, Jonathan Rodriguez, Hervin Ongenda, Lossemy Karaboue, Cătălin Golofca și Mihai Roman.

MINUTUL 13 GOL GAZ METAN! Larie a trimis cu capul din șase metri în poarta Botșaniului după o centrare perfectă a lui Chamed din corner. (VEZI GOLUL AICI)

MINUTUL 93 GOL GAZ METAN! Darius Olaru profită de o ezitare a defensivei oaspete, trece frumos de un fundaș și îl execută pe portarul oaspeților. (VEZI GOLUL AICI)

FINAL DE MECI! Gazu câștigă cu 2-0 și bifează a patra victorie consecutivă în play-out.