Eșec la limită la Constanța pentru CSM Mediaș, scor 78-74

88
CSM Mediaș a fost învinsă

CSM Mediaș a pierdut la limită deplasarea de pe terenul lui Athletic Constanța, scor 78-74.

Partida a fost ultima din Grupa Galbenă. În urma acestui rezultat, CSM Mediaș a încheiat pe poziția a cincea a clasamentului și va juca în faza următoare pentru locurile 9-16.

CSM Mediaș a condus cu 25-23 după primele zece minute ale partidei de la Constanța. Până la pauza mare, formația gazdă a trecut în avantaj, iar la intrarea la cabine tabela indica 40-38. Medieșenii au câștigat apoi la o diferență de cinci puncte sfertul al treilea și l-au pierdut pe ultimul cu 23-17. S-a încheiat 78-74 pentru Athletic Constanța.

Titus Nicoară a încheiat partida cu 16 puncte, 10 recuperări și 6 pase decisive, Andrei Iliescu a avut 15 puncte, o recuperare și o pasă decisivă, iar Andrija Simovic a încheiat jocul cu 14 puncte, 7 recuperări și 3 pase decisive.