Eșec pe final pentru CSM Mediaș în partida cu CSO Voluntari

96
CSM Mediaș a fost învinsă

CSM Mediaș a pierdut partida cu CSO Voluntari după o evoluție bună.

Ilfovenii s-au impus cu scorul de 92-84, după ce medieșenii au condus la limită la pauza mare. Diferența s-a făcut în ultimul sfert.

CSM Mediaș a început bine partida cu CSO Voluntari și a condus cu 10-2. Ilfovenii au replicat cu un parțial de 12-0 și au câștigat primul sfert cu 25-20. Formația gazdă a reușit un sfert doi bun și a intrat în avantaj la cabine, scor 50-48. Sfertul al treilea a fost unul de luptă, cu un plus pe final pentru vizitatori, care au avut 5 puncte avantaj pe tabela de marcaj la intrarea în decisiv. Ultimele zece minute au aparținut tot formației din Voluntari care a gestionat bine jocul și a câștigat în cele din urmă cu 92-84.

Andrija Simovic a fost cel mai bun jucător al CSM-ului cu 24 puncte, 4 recuperări și 2 pase decisive. Stefan Sajin a avut 18 puncte și 8 recuperări, iar Milan Vulic a încheiat jocul cu 16 puncte, 5 recuperări și 4 pase decisive, în timp ce Titus Nicoară a avut 12 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive.