MEDIAȘ 120 | Rezultate bune pentru Clubul Pro AS Mediaș în 2019

162
Clubul Pro AS

Clubul Pro AS Mediaș are un început bun de an.

Zilele trecute, acesta a fost reprezentat de șase sportivi la turneul de tenis Cupa Mărțișor de la Oradea. Este vorba de Anastasia Mara Iliescu, Briana Străuț, Ștefan Nicula, Alexandru Stupar, Alexandru Gal și Gloria Ganea.

Cea mai bună performanță a fost obținută de Anastasia Mara Iliescu care a câștigat turneul la categoria senioare, Briana Străuț a fost semifinalistă la senioare, Alexandru Stupar a câștigat titlul la dublu și a fost semifinalist la simplu la categoria băieți 16 ani, iar Alexandru Gal a ajuns până în sferturile de finală la categoria băieți 14 ani.

Toni Gașpar, Managerul Clubului Pro AS Mediaș, alături de jucătoarele Anastasia Iliescu și Briana Străuț au fost invitatele emisiunii Mediaș 120.