CSM Mediaș a fost învinsă în deplasare de Dinamo

101
CSM

CSM Mediaș a fost învinsă în deplasare de Dinamo, scor 95-70.

Formația pregătită de Mihai Popa și Dan Popa a rămas fără victorie după primele patru partide din Grupa Galbenă.

Dinamo a câștigat primul sfert al partidei disputate duminică seara în capitală cu 25-23. A urmat un sfert doi echilibrat încheiat 12-12, astfel că ecartul gazdelor a rămas de trei puncte la pauza mare. Sfertul al treilea le-a aparținut dinamoviștilor care au marcat 29 puncte, în timp ce medieșenii au reușit doar 14. Gazdele și-au adjudecat apoi și decisivul, iar partida s-a încheiat cu o victorie categorică a acestora, scor final 95-70.

Americanul Kareem Storey a fost cel mai bun marcator al CSM-ului cu 22 puncte, la care a adăugat 5 recuperări și 4 pase decisive, Titus Nicoară a avut 18 puncte și 8 recuperări, iar Andrija Simovic a încheiat partida cu 13 puncte, 8 recuperări și 3 pase decisive. Pentru CSM Mediaș urmează o nouă partidă în deplasare cu SCM Universitatea Craiova în manșa retur din turul 3 al Cupei României.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!