Gaz Metan învinsă de FC Botoșani pe teren propriu

392
gaz metan invinsă pe teren propriu de botosani

Gaz Metan a fost învinsă de FC Botoșani pe teren propriu, după ce a condus cu 1-0 la pauză.

Tehnicianul Mihai Teja a început în formula Răzvan Pleșca, Valentin Crețu, Marius Constantin, Iulian Cristea, Răzvan Trif, Fofana Boubacar, Luis Aurelio, Ely Fernandes, Nasser Chamed, David Caiado și Yazalde Gomes.

FC Botoșani a început în formula Eduard Pap, Andrei Patache, Andrei Miron, Andrei Burcă, Andrei Dumitraș, Jonathan Rodriguez, Răzvan Oaidă, Cătălin Golofca, Hervin Ongenda, Mihai Roman și Diego Fabbrini.

MINUTUL 15 GOL GAZ METAN! Yazalde Gomes a reușit să împingă mingea în plasă, printre picioarele portarului Pap, în urma unui corner executat de Chamed și o deviere cu capul a lui Fofana Bubacar. Din păcate Yazalde s-a accidentat și, la 10 minute de la înscrierea golului, a fos schimbat cu Buziuc. (VEZI GOLUL AICI)

MINUTUL 22 RATARE GAZ METAN! Ely Fernandes a trimis balonul cu capul spre poarta lui Pap, din centrarea lui Crețu, dar portarul moldovenilor a avut o paradă impresionantă. (VEZI RATAREA LUI ELY)

MINUTUL 73 GOL BOTOȘANI! Roman, lăsat liber în careu, a restabilit egalitatea. Atacantul înscrie cu capul din 7 metri, după centrarea perfectă a lui Golofca. Mihai Roman a dedicat golul memoriei lui Balaci. (VEZI GOLUL AICI)

MINUTUL 89 GOL BOTOȘANI! Mihai Roman a fost faultat în careul de 16m, de Luis Aurelio, iar Jonathan Rodriguez reușește să-l învingă pe Pleșca, care a ghicit colțul dar mingea s-a strecurat pe sub el în poartă. (VEZI GOLUL ȘI FAZA PENALTY-ULUI)

Scor final Gaz Metan – FC Botoșani 1:2