Gaz Metan are meci greu cu FC Botoșani | Informații live

306
gmm cu dinamo

Gaz Metan are meci greu cu FC Botoșani.

Alb-negri întâlnesc ocupanta poziției a doua în play-out. Tehnicianul Cristian Pustai va începe în formula Răzvan Pleșca, Valentin Crețu, Marius Constantin, Sokratis Fytanidis, Sorin Bușu, Iulian Cristea, David Caiado, Nasser Chamed, Darius Olaru, Ely Fernandes și Mario Rondon.

FC Botoșani va evolua în formula Alberto Cobrea, Andrei Dumitraș, George Miron, Andrei Burcă, Florin Acsinte, Răzvan Oaida, Răzvan Tincu, Mihai Roman, Olimpiu Moruțan, Sebastian Chitoșcă și Mircea Axente.

MINUTUL 30 GAZ METAN DESCHIDE SCORUL. Rondon preia o minge în careu şi şutează din întoarcere fără speranţe pentru Cobrea. Este al 5-lea gol pentru Mario Rondon în actuala ediție de campionat.

MINUTUL 62 FC BOTOȘANI EGALEAZĂ. Axente marchează cu un şut plasat, pe lângă Pleşca după o ieșire greșită la ofsaid, a apărării lui Gaz Metan.

MINUTUL 66 GAZ METAN ÎNSCRIE PENTRU 2-1. Marius Constantin marchează dintr-o lovitură liberă de la marginea careului. Execuţie superbă a fundaşului! Lovitura liberă a fost acordată după un fault la Olaru în careul de 16m. Aflat foarte aproape de fază, arbitrul de centru a arătat lovitură liberă din afara careului, în loc să dicteze penalty.

FINAL DE MECI! GAZ METAN – FC BOT0ȘANI 2-1.