
Au început înscrierile la Crosul Binder.
Evenimentul caritabil care va avea loc în data de 13 mai propune amatorilor de mișcare trei trasee, de 4, 10 și respectiv 21 kilometri. Ultimul, cel de semimaraton reprezintă o noutate absolută pentru această competiție ajunsă la cea de-a șaptea ediție consecutivă.
Iubitorii de mișcare din municipiul Mediaș și nu numai, sunt așteptați sâmbăta viitoare să participe la ediția din acest an a Crosului Binder, organizat de Primăria Mediaș și Asociația de Turism și Ecologie Dianthus. Noutatea este traseul de semimaraton cu o lungime de 21 kilometri.
Ca și la edițiile anterioare, crosul are un character caritabil, iar încasările obținute din taxele de înscriere vor fi folosite pentru extinderea parcului ,,La Butuci” din zona Barajului Ighiș.
Foto: crosulbinder.ro