
Locatarii blocurilor ANL vor plăti din acest an o chirie ceva mai mare.
Anul acesta, cele 234 locuințe construite pe străzile Sinaia și Predeal din Gura-Câmpului vor fi evaluate și urmează să fie vândute. Banii obținuți vor ajunge în conturile Agenției Naționale pentru Locuințe, așa cum se întâmplă în prezent cu o cotă parte din chirie.
Cea mai mare parte a chiriilor locuințelor ANL vor crește în 2017 ca urmare a modificării de către Guvern a metodologiei de calcul a acestora. O parte din valoarea chiriei ajunge la Agenția Națională pentru locuințe.
Cele 234 de locuințe ANL din Mediaș urmează să fie evaluate anul acesta vor fi scoase la vânzare.






























































