Cupa României | Gaz Metan a surclasat CNS Cetate Deva cu 7-1

523

Gaz Metan s-a calificat în optimile Cupei României după ce a surclasat CNS Cetate Deva.

Prima repriză a partidei de la Deva a fost una atractivă, în ciuda terenului greu, îmbibat de apă. Formația gazdă a reușit să deschidă scorul în minutul 21 prin atacantul Iulian Tecsi. Alb-negri au întors rezultatul până la pauza mare. Mai întâi Darius Olaru a obținut o lovitura de pedeapsă în minutul 42, pe care a transformat-o Ovidiu Bic, iar apoi în al doilea minut de prelungiri al primei părți  Cristian Danci a înscris cu capul după o lovitură de colț.

În debutul reprizei secunde, gaziștii au înscris trei goluri într-un interval de doar opt minute. Mircea Axente a reușit o dublă, iar Ovidiu Bic a înscris și el al doilea gol în confruntarea cu formația din Deva. În minutul 78, Alexandru Zaharia și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a dus scorul la 6-1. Cu trei minute de final Alexandru Buziuc a marcat și el pentru Gaz Metan.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!