ÎNCĂ UN EŞEC| Gaz Metan a pierdut şi la Pîncota

255

Gaz Metan a pierdut a doua partidă consecutivă în campionat.

Formaţia pregătită de tehnicianul Leo Grozavu a fost învinsă de Şoimii Pîncota cu scorul de 2-1.  Alexandru Buziuc şi Cosimo Figliomeni au semnat două ocazii pentru formaţia lor în primul sfert de oră, însă cei care au marcat au fost gazdele.

Astfel,  în minutul 29 Issa a centrat în careu, Buzean a respins mingea până la Pirtea, care a înscris din voleu de la 17 metri cu un şut la colţul lung. Cu trei minute înainte de pauză, Şoimii şi-au dublat avantajul după ce acelaşi Issa a driblat mai mulţi apărători în careu, a pasat pentru Dragalina care a marcat din patru metri.

Alb-negri au încercat să revină în repriza secundă însă nu au reuşit decât golul de onoare în al treilea minut de prelungiri prin brazilianul Vitinho Medeiros.